2018 LPJS Rankings


U13 BOY EPEE


# Name Club Country Points
1 Sameer Sunder-rajan Leon Paul Epee 122
2 Casey Jones Leon Paul Epee 62
3 Bill Simpson Plymouth Fencing Club 46
4 Amani Campbell-okolo Leon Paul Epee 40
4 Oleg Shkarovskyy King's Canterbury 40
4 Cai Eastwood Cardiff 40
7 Zac Busch Kensington 38
8 Lucas Mckerr Dunblane Fencing Club 32
9 Arsenly Orekhov Millfield 28
10 Oliver Golanowski Derbyshire Epee Academy 26
10 Murray Todd Shetland 26
10 Tristan Lumineau Leon Paul Epee 26
13 Finlay Larks Cobham Fencing Club 24
14 Charlie Weston Millfield 22
15 Samuel Kowal Wallace Fencing Academy 20
15 Jasper Chalk-powell King's Canterbury 20
15 Marcell Perger Laszlo's 20
15 Noah Goryn Bath Sword Club 20
15 Theo Pos Central London Fencing Club 20
15 Torin Kell Laszlo's 20
15 William Ussher Plymouth Fencing Club 20
15 Nathan Brown Wallace Fencing Academy 20
23 Jude Odysseas New Ash Green Epee Club 18
24 Oliver Wescott Cardiff 14
24 Christopher Rennie Edinburgh Fencing Club 14
24 Charlie Anderson Shetland 14
24 Maximilian Awuma Hamilton Leon Paul Epee 14
24 Dexter March Shetland 14
24 Charlie Wescott Cardiff 14
24 Stanley Southgate King's Canterbury 14
24 Lorenzo Roselli Knightsbridge Fencing Club 14
24 Torquil Mckenzie Shetland 14
33 Connor Bell Activ8 10
34 Maksymilian Palamar Mansfield Fencing Club 8
34 Sebastian Sluja Mansfield Fencing Club 8
34 William Snook King's Canterbury 8
34 Sam Thornby King's Canterbury 8
34 Misha Mcadam King's Canterbury 8
34 Sammie Beaumont Millfield 8
34 Phillip Chen King's Canterbury 8
34 Luke Leventis Wetherby Preparatory School 8
34 Enoch Addley King's Canterbury 8
34 Juan Antonio Cuzme Rigo Escrime Academy 8
34 Ben Kamstra Cobham Fencing Club 8
34 Henry Parry Cardiff 8
34 Adam Evan Thompson Vale Fencing Club 8
34 Daniel Hill Vale Fencing Club 8
34 Matthew Brown King's Canterbury 8
34 Aleksey Choi Dream Fencing 8
34 Dominique Lidchi Tombs Wetherby Preparatory School 8
34 George Foulds-brant King's Canterbury 8
34 Iwan Chillery Vale Fencing Club 8
53 Benedict Graham Royal Tunbridge Wells Fencing Club 4
53 Zain Habba Wetherby Preparatory School 4
53 Aidan Stergoulis Wetherby Preparatory School 4
53 Vladimir Kukharev Central London Fencing Club 4
53 Toby Dunnet King's Canterbury 4
53 Felix Johnson Cobham Fencing Club 4
53 Oskar N'diaye Escrime Academy 4
53 Matthew Rampin Wetherby Preparatory School 4
53 Maximilian Papasavvas Leon Paul Epee 4
53 Jake Campbell Central London Fencing Club 4
53 Jack Fan Leon Paul Epee 4
53 Samuel Aron Escrime Academy 4
53 Massimiliano Catallo-bauman Wetherby Preparatory School 4
66 Augustin Meyer Escrime Academy 2
66 Axel Herculin Leon Paul Epee 2
66 Ludovic Freeman Leon Paul Epee 2
66 Seif Mouawad Escrime Academy 2
66 Benoit Colombier Leon Paul Epee 2
66 Joseph Simon Escrime Academy 2
66 Benjamin Ybarra Central London Fencing Club 2